ÕPILASTE HUVIRINGID 2023/2024 ÕA

Sellel aastal palume oma soovist huviringis osaleda kirjutada otse juhendajale. Juhendaja e-mail on ringi tutvustuse juures. Ringis osalejate arv on piiratud.

HK Unicorn Squad 7-12 aastased tüdrukud
Toimumiseaeg ja koht: Esmaspäeviti kell 14.50 – 15.35. Ruum 204
HK Unicorn Squad on liikumine, mis pakub huviharidusena tehnoloogiaõpet ainult tüdrukutele.
Unicorn Squadi eesmärk on vähendada tüdrukute hirmu tehnoloogia ees ning saavutada võrdsem jaotus poiste ja tüdrukute seas tehnikaalastes huviringides ning hiljem ka karjäärivalikutes.
Missiooniks on suurendada tüdrukute huvi tehnika, robootika, programmeerimise ja reaalainete vastu varases eas läbi lihtsate ja lõbusate ülesannete.
Rohkem infot: www.unicornsquad.ee
Juhendaja Nika Kalantar nika.kalantar@laulasmaakool.ee

Kandlering edasijõudnud
Toimumiseaeg ja koht: Neljapäeviti kell 13.55 – 14.40. Lasteaia saal
Kannel on eestlaste muistne pill ning seda tunnevad ka paljud lähemad ja kaugemad rahvad. Kandleringis õpime mängima seda imelist muusikariista.
Juhendaja Piret Arikainen piret.arikainen@laulasmaakool.ee

Loovusring
Toimumisaeg ja koht: Esmaspäeviti kell 13.55- 15.25 1.-2. klass. Neljapäeviti kell 14.45-16.15 3.-4 klass. Ruum 215
Loovusring arendab osalejate loovust, käelist oskust, koostööd, erinevate vahendite ja materjalidega töö tegemist (materjalitasu kuus 15 eurot).
Juhendaja Anet Mets anet.mets@laulasmaakool.ee

Kunsti- ja klaasiring
Toimumiseaeg ja koht:  Teisi- ja kolmapäeviti kell 14.45 – 17.00 (materjali tasu 10€/kuus). Ruum 109
Kunsti- ja klaasiring on sobiv neile õpilastele, kes peale koolitunde soovivad oma vaba aega sisustada neile meelepärase tegevusega – kunstiga. Ringis joonistame, maalime, teeme klaasimaali ja – sulatust, keraamikat ja õpime mitmeid teisi huvitavaid tehnikaid. Ringi eesmärk on tegeleda kunstiga mitmekülgsemalt ja süvenenumalt, kui koolitund seda võimaldab.
Juhendaja Lea Maurer lea.maurer@laulasmaakool.ee

Vene keele ring
Toimumiseaeg ja koht:
  Teisipäeviti kell 14.50-15.35. Ruum 106
Vene keele populariseerimine 4-5 klassi õpilaste seas.
Kõnelemis- ja kuulamisoskuse arendamine loovtegevuses. Vene keele õppimine läbi mängu, mängutegevuses. Arendada õpilaste loomingulist potentsiaali – kuulata venekeelseid luuletusi ja laule, proovida laulda, tutvuda rahvuslike traditsioonide ja atribuutikaga, tutvuda folklooriga (muinasjuttudega). Korraldame vestlusringid samovari juures, joonistame, osaleme erinevatel konkurssidel. Kuna eesti rahvakunstis leidub vene muinasjuttude analooge, on plaanis korraldada muinasjuttude teemadel ka laste teatrietendusi vene keeles, nt. “Колобок”, “Репка”, “Теремок”. Kindlasti esineda muinasjutulavastusega nt. Harjumaa vene keele üritusel Laulasmaa koolis mai kuus.
Juhendaja Niina Perna niina.peerna@laulasmaakool.ee

Laste Kokakool 1.- 5.klassidele (36€/kuu)

Toimumiseaeg ja koht: 2 x kuus, reedeti kell 14.50-16.20, kodundusklassis. Ruum 115
Miks on Laste Kokakooli huviring eriline? Me mitte vaid ei õpeta lapsi köögis toimetama ja süüa tegema vaid olulisel kohal on ka tervislik toitumine. Kohtume lastega 2 x kuus ja kokkame koos 1,5h. Igas tunnis valmib üks soolane ja üks magus roog, mille tunni lõppedes ühiselt ära sööme. Töö käigus õpime tundma tooraineid, köögitarvikuid, toiduvalmistamise viise ja mõõtühikuid. Igas tunnis räägime ka mõnel harival toitumisalasel teemal.
Esimesel poolaastal kohtume: 6. ja 20.okt/ 3. ja 24.nov/ 8. ja 15.dets

Lisainfo: https://lastekokakool.ee/kokandusring/
Tutvustav video: https://youtu.be/kr7Fg1IEBag?feature=shared
Juhendajad: Margot ja Maret (Laste Kokakool)
Info: info@lastekokakool.ee

JUDO (49€/kuu)
Toimumiseaeg ja koht: Teisi- ja neljapäeviti kell 15.45 (7-13 aastased), kell 17.15 (4-6 aastased), kell 18.00 (edasijõudnud). Aula
Regulaarne judo treening arendab jõudu, kiirust, painduvust, vastupidavust, tasakaalu, koordinatsiooni, reflekse, keskendumist, enesekindlust, vastastikust mõistmist, oma partnerist lugupidamist ja muid positiivseid isiksuseomadusi, õpetades ühtlasi tundma oma keha.
Judo ei soodusta agressiooni. Kaaslastega suheldes õpib laps tegema koostööd, austama partnerit, arendama ja mõistma iseennast. Kuna tegemist on algselt lahingus kasutatud võitluskunstiga, arendab judo selliseid iseloomuomadusi nagu austus, distsipliin, emotsionaalne tasakaal ning tutvustab lastele muid väärtusi igapäevaseks eluks.
Info: www.dokyo.ee
Treenerid: Janari Olev, Jaanus Olev jaanus@dokyo.ee

Contemporary tants  (44€/kuu)
Toimumiseaeg ja koht: kolmapäeviti kell 17.00 – 19.00. Aula
Free Flow Studio eesmärk Laulasmaa Koolis on pakkuda tantsulist ja rütmilist tegevust, seda läbi nii tänava kui vabatantsu vormide. Samuti esinemiskogemust, distsipliini, meeskonnatööd.
Meie varasemad saavutused: https://www.freeflowstudio.eu/awards
Info:  info@freeflowstudio.eu
Juhendaja Merelin Veeber merelinveeber@gmail.com

Korvpallitrenn (40€/kuu)
Toimumiseaeg ja koht: Teisi- ja neljapäeviti kell 14.00-15.30 (1.-2.kl poisid), kell 15.30-17.00 (3.-5.kl poisid), kell 17.00-18.30 (6.-9.kl poisid). Spordihoone võimla
Esimestel aastatel tegeleme rohkem lapse üldiste kehaliste võimete ja koordinatsiooni arendamisega. Lapsed mängivad palju liikumismänge ja õpivad korvpallitehnika elemente.
Info: https://keilakk.eu/laane-harju-korvpallikool/#laulasmaa-trennid
Treenerid Tarmo Hein, Oliver Uuspõld. laulasmaa@laaneharjukk.eu

Robootika  (40€/kuu)
Toimumiseaeg ja koht: 16.00 – 17.30, arvutiklass. Ruum 210
Robootikaringis sooviksime anda lastele võimaluse oma kätega roboteid kokku panna ja neid programmeerida. Võimalusel erinevate väikeste ülesannete lahendamisega avada erinevaid robotite võimalusi ja avastada, kuidas asjad töötavad. Sellega kaasneb ka loogika õppimine ja rakendamine reaalsete lahenduste leidmisel.
Juhendaja Harri Parker harri.parker@gmail.com

Laulasmaa Võrkpallikool (45€/kuu)
Toimumiseaeg ja koht: Esmas- ja kolmapäeviti kell 15.45 – 16.45 (1.-2.kl neiud), esmas- ja kolmapäeviti kell 16.45 – 18.30 ning reedel kell 15.45 – 17.30 (6. – 9.kl neiud). Spordihoone võimla
Info ja registreerimine: laulasmaavk@gmail.com
Treenerid: Märt Mandri ja Sarah Mandri

KOKKULEPPEL