Laulasmaa Kooli lipp

Laulasmaa Kooli lipp on osa kooli sümboolikast.
Laulasmaa Kooli lipp on valge, mille keskel on punakas-pruuni värvusega Laulasmaa Kooli logo.
Lipuga käitutakse lugupidamise ja tseremoniaalsusega Euroopa kultuuriajalool ning etiketil ja Eesti lipu seadusel põhinevate reeglite kohaselt.

Laulasmaa Kooli lippu kasutatakse:
– õppeaasta avaaktusel;
– õppeaasta lõpuaktusel;
– 9. klassi lõpuaktusel;
– kooli sünnipäeva tähistaval üritusel;
– Eesti Vabariigi aastapäeva aktusel;
– direktori vastuvõtul
– kodanikupäeva tähistaval aktusel
– Tartu rahu aastapäeva tähistaval aktusel

Laulasmaa Koolil on veel lisaks 4 lippu, mis sümboliseerivad nelja aastaaega ning mida vahetatakse vastavalt aastaaegade vaheldumisele. Sügislipp on punakaspruun, talvelipp on sinine, kevadlipp on roheline ja suvelipp on kollane. Iga lipu keskel on tumedas kirjas Laulasmaa Kooli logo. Nelja-aastaaja lipud on samuti osa Laulasmaa Kooli sümboolikast.
Vastava aastaaja lipp heisatakse ühte Laulasmaa Kooli ees olevasse lipuvardasse kõrvuti Harju-Lääne valla ja Eesti Vabariigi lipuga.

Lipuvahetus toimub ühe 9. klassi ja ühe 1. klassi õpilase poolt (va suvelipp, mis heisatakse 9. klassi lõpuaktusel- üks 9. klassi õpilane langetab kevadlipu ja üks 8. klassi õpilane heiskab asemele suvelipu). Enne lipu vahetust peab kõne Laulasmaa Kooli direktor. Lipuvahetus toimingute ajal seisavad õpilased klassiti koos oma klassijuhatajaga/aineõpetajaga rivis näoga koolimaja poole.

Käesoleva statuudi nõuete täitmist kontrollivad ja teevad ettepanekuid muudatusteks Laulasmaa Kooli direktsioon ja hoolekogu.