Laulasmaa Kooli lasteaiad on saanud Euroopa Komisjonilt rahastuse Erasmus+ projektiks „Muutunud õpikäsitluse rakendamine Laulasmaa Kooli lasteaedades“. Projekti käigus õpivad 9 lasteaedade õpetajat ja hariduspersonali töötajat lähemalt tundma Reggio Emilia pedagoogikat Milaanos toimuval 10-päevasel koolitusel. Lisaks toimub mitmeid eel- ja järeltegevusi, mille eesmärgiks on tutvustada õppijakeskseid Reggio Emilia õppemeetodeid kõikidele Laulasmaa Kooli lasteaedade haridustöötajatele. Projekti eesmärgiks on ühtlustada lasteaedade haridustöötajate visiooni lapsekesksest õpetamisest ning edendada lasteaialaste oskust suunata õpiprotsessi vastavalt oma huvidele.
INFO TUGITEENUSTE KOHTA NEILE KELLEL ON LISAKS VAJA TEENUST
Mesimummude rühma lapsed valmistasid rahvusvahelisel õunapäeval (21.10) õunapomme.
Lapsed pesid õunu, eemaldasid õunasüdame, poolitasid õunu, rullisid tainast, vajutasid taigna ümber õuna kinni, lisasid suhkrut ning määrisid õunapommi munaga. Siis kui õunapommid valmis olid, raputati peale tuhksuhkrut.
MESIMUMMUDE NÄITUS “MEIE PERE LEIB”, kus lapsed said maitsta erinevaid leibasid ning kokkamise kolmapäeval tegid Mesimummud ka ise leiba, seda kohe päris juuretisest.
Leivanädal Karjaküla lasteaias (artikkel valla lehte)
Me kõik teame, et leib on väga oluline toit meie igapäevases elus, kuid kuidas valmib leib? Iga aasta oktoobrikuus toimub Karjaküla lasteaias traditsiooniline leivanädal. Lisaks sellele, et rühmas korraldati leivanäitus, degusteeriti erinevaid kodust toodud pere lemmikleibasid, külastati ka Viimsi vabaõhumuuseumit, et osaleda toredas 4-7a lastele mõeldud leivaprogrammis „Jätku leiba!”, et kõike ikka oma silmaga näha. Programm keskendus rukkile ja rukkileiva kasulikkusele. Lastele tutvustati kuidas vilja külvatakse, kasvatatakse ja töödeldakse, sai näha ja proovida kuidas viljaterasid aganatest eraldatakse ja käsikiviga jahuks jahvatatakse. Koos vaadeldi ja õpiti selgeks erinevate vanaaegsete tööriistade nimed. Lõpetuseks said lapsed maitsta Kingu talu perenaise poolt küpsetatud maitsvat sooja leiba ja võid. Leib on vanem kui me ja leiba tuleb austada- jäi lastele meelde!
Meeldiv üllatus oli see, et taluperenaine kinkis rühmale heade soovidega juuretise. Ja kuna iga kuu toimuvad Mesimummude rühmas kokkamise kolmapäevad -siis seekord küpsetati imemaitsev rukkileib.
Alina Mihhailova
Mesimummude rühmaõpetaja
VIIMSI VABAÕHUMUUSEUMIS MESIMUMMUD ÕPPEPROGRAMM “JÄTKU LEIBA!” 14.10.21
LEIVANÄDAL LEHOLAS 4-8.10.21
LEPATRIINUD DEGUSTEERISID ERINEVAID LEIVATOOTEID, ÜHEKS LEMMIKUKS VALITI NÄKILEIB, LAPSED ISE MEISTERDASID KAKUKESE NÄIDENDI NUKUD NING HILJEM ESITASID NÄIDENDI. KA KÕIGE PISEMAD TEGID LEIVANÄDALAL OMALE ISE VÕILEIBU, KÜLL MAITSESID HÄSTI.
MESIMUMMUDE RÜHMA LAPSED TÄNASID OMA ÕPETAJAID ÕPETAJATE PÄEVAL 5.10.21
MESIMUMMUDE ÜHISTÖÖ “SÕBER KARUD SÜGISLEHTEDES”
Kuna 02.oktoobril oli rahvusvaheline vägivallavastane päev, siis kajastasime Kiusamisest vaba programmi raames ka seda päeva.
Tulemusena valmis ühistöö “Sõber Karud sügislehtedes”
SÜGISNÄITUS LEHOLA LASTEAIAS
AITÄH KÕIGILE, KES NÄITUSELE TÕID KOMPOSITSIOONE!
MESIMUMMUDE SÜGISENE SPORDIPÄEV 29.09.21
PANNKOOGIPIDU KARJAKÜLA LASTEAIAS VANAVANEMATE PÄEVA TÄHISTAMINE
PUUDE ISTUTAMISE PÄEV, MESIMUMMUD ISTUTASID LILLE
MESIMUMMUD MATKAL “SÜGIST OTSIDES” 22.09.21
TEADMISTEPÄEV LEHOLA LASTEAIAS 1.09.21
MAAILMAKORISTUSPÄEV, MESIMUMMUD OSALEVAD KORISTUSPÄEVAL
LISAKS MESIMUMMUDE ÕPETAJATE ARTIKKEL
Maailmakoristuspäev Karjaküla lasteaias
Täna tõmbasime töökindad kätte, haarasime vanad leiva-saia kotid kaasa ning käisime läbi kõik Karjaküla ümberkaudsed tänavad ja põõsastealused.
Ja kahjuks peame tõdema, et selleaastase Maailmakoristuspäeva “saak” oli päris hea. Kuigi 2021. a. märksõnadeks on suitsukonid ja pisiprügi, siis suitsukonisid leidsime kõigest ühe. aga pisiprügi korjasid lapsed ikka päris suure hulga.
Mesimummude rühm on Maailmakoristuspäeval esmakordselt, aga lapsed teavad täpselt, mida otsida ning miks see tuleb loodusest üles korjata.
Kõik Mesimummud andsid suure panuse puhtama looduse eest ja me oleme nende üle väga uhked!
Maailmakoristuspäeva tegemised veel jätkuvad ning meil kõigil on võimalus laste eeskujul oma kodukoht kriitilise pilguga üle vaadata ja üles korjata see, mis metsa alla kindlasti ei kuulu.