Tervist edendav kool ja lasteaed ehk TEK ja TEL

Laulasmaa Kool kuulub Tervist edendavate koolide (TEK) võrgustikku. TEK tööd koordineerib Tervise Arengu Instituut. Laulasmaa Kooli meeskonda kuuluvad Mari-Anne Olenko, Kelly Keevallik, Pille Möll, Anne-Ly Lutter,Krista Jaanus, Anne Koinberg, Kertu Natka, Silvi Saarniit, Kadi-Ingel Kungla, Heli Terasmaa, Evelin Einamann, Kadi Komp.

TEK´i peamiseks eesmärgiks on edendada koolides ja ka paikkonnas tervislikku elulaadi ning kujundada turvalist sotsiaalset ja füüsilist keskkonda. Meie tegevuse keskseks mõtteks on koolikeskkonna kujundamine kõigi kooliga seotud inimeste poolt selliseks, et õpilastel, õpetajatel, direktoril ja teistel – koolitädideni välja, oleks meeldiv ja hea koolis õppida või töötada. „Hea” tähendab seda, et suhted inimeste vahel, tunniplaan ja kooli kodukord, füüsiline keskkond, toitlustamine jne oleksid igaühele tervislikud, mitte ülemäärast stressi tekitavad või tervisekahjustusi põhjustavad.

Meeskonna ülesandeks on oma tegevuste kaudu järjepidevalt toetada ja kujundada kooli sisemisi kvalitatiivseid muutusi vastavalt väliskeskkonnast tulenevatele mõjutustele, et rajada selline elu- ja töökeskkond, mis arendab ja tugevdab tervist. Tähelepanu pööratakse nii õpilastele kui koolipersonalile.

Tervise nõukogu esimees on Mari- Anne Olenko.