Laulasmaa Kooli mütsi

Laulasmaa Kooli müts on osa kooli sümboolikast. Mütsi kandmise õigus on Laulasmaa Kooli õpilastel, vilistlastel ja õpetajatel.

Laulasmaa Kooli müts on valmistatud tumesinisest puuvillasametist. Mütsi ranti kaunistab 0,5 cm laiune helkurpael ja vasakul pool on hõbedase niidiga tikitud LAULASMAA KOOL. Mütsi pealael on hõbedase niidiga tikitud kooli logo. Mütsi põhja ja küljedetailide ühendusõmbluses on hõbedane kant. Mütsi nokk on mustast nahast. Koolimütsi valmistaja on Velmard AS.

Laulasmaa Kooli kingib koolimütsi 1. klassi õpilastele, mis antakse üle esimese koolipäeva avaaktusel. Teistel soovijatel on võimalus müts endale osta.

Laulasmaa Kooli mütsi kantakse:

• õppeaasta avaaktusel;
  • õppeaasta lõpuaktusel;
  • kooli sünnipäeva tähistaval üritusel;
  • Eesti Vabariigi aastapäeva aktusel;
  • kodanikupäeva tähistaval aktusel;
  • Tartu rahu aastapäeva tähistaval aktusel;
  • soovi korral teistel erilist tähtsust omavatel koolielu sündmustel.

Eesti Vabariigi hümni ajal langetatakse Kooli müts.

Kooli mütsi kandmise kohustus on:

• kooli liputoimkonnal;
  • õpilastel, kes esindavad kooli.

Laulasmaa Kooli mütsi võib kanda välitingimustel õppeaasta perioodil.

Käesoleva statuudi nõuete täitmist kontrollivad ja teevad ettepanekuid muudatusteks Laulasmaa Kooli direktsioon ja hoolekogu.